Podkozinská vareška 2012

varekaV sobotu 4. augusta 2012 sa uskutočnil už III. ročník súťaže Podkozinská vareška v Podkozinciach, "Za ohradou", ktorú každoročne organizuje Správa vodovodu Lubina - Podkozince. Tento rok sa súťaže zúčastnilo 21 súťažných družstiev, ktoré začali svoje guláše oficiálne variť od 9.00  do 13. hodiny. Po uplynutí stanoveného času si jednotlivé súťažné družstvá vyžrebovali náhodné číslo, ktoré bolo pridelené vzorke gulášu, ktorú následne hodnotila odborná porota v zložení: Miroslav Tvrdoň (predseda poroty), Vladimír Krajčovic, Emil Janovic, Pavol Harmady, Ladislav Čechvala, Milan Vojtek. Na guláši porota hodnotila vzhľad, chuť, hustotu a kvalitu mäsa, za čo prideľovala body zo škály 1- 10.

Pre všetky súťažné družstvá boli pripravené veľmi hodnotné ceny. Ich zoznam a umiestnenie, ako aj ceny sú uvedené v prílohe.


1. miesto - Hovädzí guláš - súťažné družstvo "Fešáci" v zložení: rod. Kotúčová, p. Chudíková - Bzince pod Javorinou

2. miesto - Hovädzí guláš - súťažné družstvo "JaJo" v zložení: p. Škoda, p. Turčák - Malacky, Orava

3. miesto - Hovädzí s divinou - súťažné družstvo "Kumi" v zložení: p. Kubiš, p. Minarech - Stará Turá


Každé súťažné družstvo bolo navyše odmenené fľašou vína a podkozinskou vareškou. Všetko bolo. Počasie prialo a o hudobné vyžitie sa postaral DJ Fun a harmonikár Paľko Bako. Hovoreným slovom súťaž sprevádzal  p. Viliam Harušťák. Pre veľkých guláš aj z produkcie organizátora, čapované pivečko. Pre najmenších bola pripravená jazda na koníkoch a nafukovací skákací hrad. Veľkým prekvapením bola zmrzlina do kornútka, po ktorej sa len "zaprášilo".


Súžať vo varení gulášu okrem sponzorov cien podporili aj ďalší sponzori:

 

- CEMark Slovensko, s. r. o. - Ing. Marián Ambruš

- Reštaurácia Bzince pod Javorinou - p. Paška

- p. Anna Evinicová, Podkozince

- Partners, p. Masaryková

- Gelato Zmrzlina La Perla, p. Šen Hasipi

- GAZDA, Stará Turá - p. Chudý.

 

 

pdf_small Podkozinská vareška 2012 - súťažné družstvá a ich umiestnenie

pdf_small Ceny pre súťažné družstvá