Podjavorinské špeciály - Traktoriáda - Nová tradícia započatá

podjavorinske_specialySobota, 7. október 2017, Miškech Dedinka, Lúka U Valenčíkov

...a zrodili sa Podjavorinské špeciály
Počnúc 9.00 hodinou ráno sa (veríme) "započalo" v obci Lubina nové podujatie venované nadšencom štvorkolesových "tátošov". 
Defilé asi päťdesiatich traktorov sa spred Osvetového dom Dr. Milana Hodžu v Miškech Dedinke presunulo na lúku U Valenčíkov, ktorá nie tak nedávno, bola dejiskom 2. ročníka v kosení ručnou kosou pod názvom Lubinská kosa. Možno ani sami organizátori nepredpokladali, aká veľká bude účasť. Niektorí účastníci svoje cesty merali naozaj zďaleka, napr. z takej obce Vitanová na Orave. Najpočetnejšie zastúpenie mal traktor značky Zetor (Zetor 25 v počte kusov 8), a málokto asi vie, že tento rok to bolo už 71 rokov, čo Zetor uzrel svetlo sveta a stal sa tak nenahraditeľným pomocníkom v poľnohospodárstve.

Ďalšie informácie...
   

Dočasná odstávka služby SMS spravodaj

sms-spravodajZ dôvodu technického problému na hlavnom SMS zariadení, ktoré odosiela SMS správy bude služba SMS spravodaj dočasne nedostupná počnúc dňom 11.10.2017 na obdobie 20 dní. Počas tohto obdobia nebude možné prijímať oznamy na mobilné telefóny, resp. nebudú doručené. Týmto nie je dotknuté prijímanie správ na zaregistrované emailové adresy - oznamy na zadané emailové adresy budú doručované.
Ďakujeme za pochopenie.

 

Jesenný zber veľkoobjemového odpadu

Dňa 20. októbra 2017 budú v obci Lubina rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery. Do kontajnera je možné ukladať veľkorozmerný odpad ako napr. starý nábytok (najlepšie demontovaný, aby zaberal čo najmenej miesta v kontajneri), matrace, koberce a iné.


Dôrazne žiadame občanov, aby do týchto kontajnerov, ako aj mimo nich NEVHADZOVALI nebezpečný odpad (farby, oleje...), elektroodpad (rádiá, televízory, batérie, neónové trubice, žiarovky a žiarivky), biologický odpad (tráva, konáre, lístie), plasty, papier!


Rozmiestnenie jednotlivých kontajnerov:


Obec
- dolný koniec - autobusová zastávka
- pri potravinách Jednota
- na verejnom priestranstve vedľa Augustína Bezeka 
- pri bytovkách
- za humnami - Jančéch stodola
Hrabové - autobusová zastávka
U Rubaninských
Hrnčiarové - obchod
Miškech Dedinka - Požiarna zbrojnica
U Valenčíkov
Podkozince - pri bývalom obchode
Barina - autobusová zastávka
U Kľačkov - autobusová zastávka

 

Deň otvorených dverí TSK

Prvý októbrový pondelok dvere po štvrtýkrát dokorán

V tento deň býva na Úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja vždy viac detí, stredoškolákov a dospelých z radov širokej verejnosti ako úradníkov.
Krajský úrad totiž vždy otvorí svoje dvere dokorán, aby verejnosti ukázal, na čom sa za jeho dverami počas celého roka pracuje.


DOD_TSK_2017

Ďalšie informácie...
 


Stránka 1 z 75